Pro pořadatele

Bankrot je country-folková kapela, která působí na Karlovarsku od října 2008. Je složena převážně ze zkušených muzikantů, kteří mají za sebou činnost ve špičkových kapelách tohoto regionu (Tuláci, Walchaři, P12, Highway Patrol, BG4 atd.) Název Bankrot vznikl téměř jedenáct let před založením kapely a byl inspirován "bankrotováním" v tehdejším televizním pořadu Kolotoč, nesouvisí tedy se současnou krizí.


Proč náš styl nazýváme "netradiční a nemoderní country":

Většina českých country kapel se jednoznačně profiluje buď k tradičnějším směrům, anebo k moderně. My se pohybujeme uprostřed těchto protipólů. Občas zařadíme do repertoáru bluegrassovou písničku, jindy naopak modernější countryovku, ale snažíme se jim dát osobitou tvář ve stylu "made in Bankrot" s výraznou foukačkou, s barevným vokálem a s občasným užitím takových nástrojů, které nejsou pro country příliš typické. Důležitou roli v bankrotím zvuku hrají nejrůznější perkuse, což je v country prvek netradiční a zároveň svým způsobem nemoderní, protože modernisté zpravidla používají kompletní bicí soupravu. To je další důvod, proč náš styl nazýváme právě takto. Po odchodu stěžejního perkusisty Jendy Kustry se naším hlavním perkusním nástrojem stal cajon.


Proč kombinace s tradičním a moderním folkem:

Na rozdíl od většiny countryových kapel se vůči folku nijak nevymezujeme a často hrajeme i folkové písničky, ať už tradiční nebo moderní. Navíc dáváme velký důraz na kvalitu textů, což v country nebývá tak běžné, zatímco ve folku ano.
Ta stručná charakteristika pochopitelně není vyčerpávající, například hrajeme i trampské písničky v bankrotí úpravě a někdy i s bankrotím textem. Celkovou tvář Bankrotu nejlépe poznáte, když si nás půjdete poslechnout.