Pavel Pavlis Kohn
zpěv, kytara, foukací harmonika, cajon, bubínek, manažer (2013-2020)
člen Bankrotu od června 2011 do srpna 2020

Když jsme se snažili na jaře 2011 doplnit sestavu, zároveň jsme měli nějaké muzikantské spory s Ivošem a on si občas povzdechl, že by to chtělo kapelního mediátora. Přišel Pavlis a najednou jsme mediátora měli. :-)
Pavlis původně začínal jako foukačkář v chodovském Triu Komplet, ale to ukončilo činnost po tragické autonehodě Dušana Pally. Pár let před Pavlisem působil v Triu Komplet i Buck, jeden ze zakladatelů Bankrotu. Právě Buck k nám přinesl písničku Opuštěný nádraží, kterou původně hrávalo Trio Komplet.
Na osudném vystoupení na Novorolské Valše v květnu 2011 s námi již Buck nehrál, ale Opuštěný nádraží jsme měli i nadále v repertoáru. Na této přehlídce jsme hráli jen shodou okolností, byli jsme tam jako záskok za nemocného Ladislava Gerendáše, ale ocitli jsme se ve správnou dobu na správném místě. A Pavlis taktéž.
Během naší produkce oznámiil Karel, že sháníme zpívajícího kytaristu, který by se s Nakym podělil o sólové party. Telefonní kontakt jsme měli na kapelním transparentu pod pódiem. Pavlis se ozval mimo jiné proto, že se mu líbila Ivošova hra na foukačku a že jsme zahráli Opuštěný nádraží, které znal z časů Tria Komplet. Do party zapadl okamžitě, jenom jsme mu museli "přišít" přezdívku kvůli zaměnitelnosti se stejnojmenným ostravským písničkářem.
Pavlisův vpád do naší kapely byl přímo hektický, protože měsíc poté nás čekala série koncertů v rámci Karlovarského kulturního léta. A to jsme ještě netušili, že od října budeme natáčet první bankrotí CD. Pavlis to všechno zvládl, stal se ústřední postavou Bankrotu a po Karlově odchodu koncem roku 2012 převzal i manažerskou funkci.
Kromě nezaměnitelného hlasu nelze opomenout ani Pavlisův autorský přínos. Už na první CD jsme zařadili jeho písničky Nákladní vlak a Hledám své koně. Na druhém měl ještě víc autorského prostoru a každá z jeho čtyř písniček někdy zazněla na nějaké rozhlasové stanici - Cesta známá, Piráti z Karibiku, Štědrý den a nejčastěji Trosečník. Pavlis se podílel i na úpravě Stanice svět původně od Tria Komplet, kterou jsme předělávali pro Pavlu.
Pro svou nekonfliktní povahu se Pavlis opravdu stal jakýmsi kapelním mediátorem, ale občas s tím měl problémy, protože někteří vykukové toho uměli zneužívat. Naštěstí měl podporu většiny členstva.
Tato situace trvala až do jara 2019, kdy některým služebně mladším členům narostly hřebínky více než je zdrávo... Situace se průběžně uklidňovala a vyhrocovala, o rok později do toho přišel koronavirus - a Pavlis se raději rozhodl založit kapelu novou, nezatíženou těmito spory. Bez něj nemělo smysl pokračovat ve zbylé sestavě, tak jsme ji rozpustili a začali skládat znovu od základů. A protože Pavlisova písnička Sliby je koncipovaná jako mužsko-ženský duet a jeho nová kapela Zavěšený kafe má ryze pánskou sestavu, ocitly se Sliby po určitých úpravách i na našem třetím CD.