Pavla Strunka Zbranková

zpěv, housle, cajon, perkuse

Lázně Karlsbad jsou mojí adresou,
řeknu bez váhání, kde ty kytky jsou,
Pavla Zbranková mý jméno, zadaná - máš smůlu, Véno!
Všude zpívám, než mě odsud vynesou.

 

Domovským městem Bankrotu jsou sice Karlovy Vary, ale přitom celé tři roky od založení kapely žádný bankroťák v krajském městě nebydlel. To se změnilo až v říjnu 2011. Tedy ne že by se někdo přestěhoval. Ale přijali jsme Pavlu a ta od narození žije právě v Karlových Varech, konkrétně pochází z části zvané Dvory. Není tedy jasné, zda její původní přezdívka Dvořka pochází od jejího dívčího jména (Dvořáčková) nebo od Dvorů. Proto ji uvádíme jako Strunku, kde podobné pochyby nehrozí.
Během základní školy se pilně učila na housle, což skončilo nástupem na střední školu. Tehdy se Pavla začala více zajímat o floru a housle šly stranou. Na hudbu však nezanevřela, jelikož při různých toulkách přírodou potkávala fešáky v kloboucích, kteří hráli na kytaru. :-)
Pak utekl dlouhý čas a díky přizvání ke stolu v jedné hospůdce, kde se zpívalo a hrálo, byla nucena oprášit housle a hlasivky. Tak se někdy kolem roku 2008 stala členkou kapely Batoch. Roku 2009 nastoupila do právě vzniklé kapely Buldoci v kondici a asi po půlroční pauze roku 2011 byla přijata do Bankrotu.

Hudební vzory: více interpretů různých žánrů (lidovky, country, folk, pop atd.), například se jí líbí Bodláky ve vlasech a v květinářství je nějak nevedou...

Má ráda: kromě hudby a květin i kynologii - viz  https://www.deany.webgarden.cz , též má ráda zábavu a užívání si života

Nemá ráda: prolhané a závistivé lidi. (Ovšem dle některých teorií je každý člověk aspoň trochu závistivý, a pokud to nepřizná, tak lže.)

Umělecký cíl: hrát a zpívat aspoň tak, aby byla se sebou spokojená a vydrželo jí to co nejdéle.