Pavel Pavlis Kohn

zpěv, kytara, foukací harmonika, cajon, perkuse

Moje masáže jsou made in Pavlis Kohn.
Když jsem ve formě, tak strhnu mikrofon,
a když ne, tak proč to skrývat, tady jsem a budu zpívat,
dokud udržím myšlenku a tón.

 

Zpěvák basových a barytonových poloh, autor grafické podoby těchto stránek.

Pochází z Nové Role, ale už delší dobu bydlí v Nejdku. Kladný vztah k hudbě získal už v dětství, neboť pochází z rodiny, kde se hodně zpívalo. V deseti letech začal hrát na foukací harmoniku a později i na kytaru. Krátkou dobu působil v chodovském Triu Komplet (společně s autory písničky Vzpomínka alias Opuštěné nádraží, kterou má Bankrot v repertoáru). Zúčastnil se několika pěveckých konkursů a kromě zpěvu se věnuje i psaní písniček, zejména textů. Do Bankrotu nastoupil v červnu 2011.
Jeho hlavní předností je velký hlasový rozsah. O jeho hlavním nedostatku je třeba poreferovat obšírněji: Pavel se kromě zaměstnání a muziky věnuje i masérské práci (viz https://prima-relax.cz ), udělal si kvůli tomu rekvalifikační kurs a následkem toho se mu masérské chvaty občas pletou s těmi kytarovými.
V daleké Ostravě shodou okolností existuje písničkář, který se též jmenuje Pavel Kohn a občas se objevuje i v našem regionu. Aby nedošlo k záměně, bankroťácký Pavel po letech oprášil svou někdejší přezdívku Pavlos (případně Pavlis, což následně převážilo) a snaží se nemluvit krátce.

Hudební vzory: hlavně písničkář, který kdysi žil i v našem regionu - Wabi Daněk. Dále např. Alison Krauss nebo Věra Martinová, ale to jsou pouze hudební vzory, ne hlasové :-)

Má rád: svou rodinu, country, bluegrass a též i ostatní FCT žánry, dobré jídlo a dlouhý spánek

Nemá rád: aroganci a pesimismus (pouze Ivošovii pesimimus toleruje, protože je služebně starší)

Umělecký cíl: oslovit a pobavit lidi svými písničkami; pokud si je zazpívají i sami doma nebo u ohně, tím líp