Jaromír Davy Urban

zpěv, pětistrunné banjo, kytara, lap steel

Moje texty dobře hořej pod pecí,
banjem doprovázím svůj hlas telecí.
Právě teď vám ničí nervy Míra Urban zvaný "Dejvy",
a když něco zkazím, tak jsem nad věcí.

 

Sice chodil 6 let na klavír, ale naučil se jen noty (během první lekce) a jinak to byla ztráta času. S klasickou kytarou to dopadlo lépe, odtamtud ho vyhodili už po 4 měsících, takže ztráta času byla podstatně menší. Přestože je od přírody líný, tak se nakonec celkem solidně naučil na několik nástrojů. Zvolil metodu časopisovou a učebnicovou, čímž jednak získal velmi věhlasné učitele (Radek Tomášek - kytara, Marko Čermák - banjo, Mike Auldridge - dobro) a zároveň si byl jistý, že nebude těmito učiteli vyhozen.
Prošel řadou ostrovských, pražských a chodovských kapel. Je zakládajícím členem Bankrotu a hned na počátku se svévolně prohlásil za uměleckého vedoucího. Tuto funkci vykonává dodnes. Kromě toho píše texty přímo ze života, rozepisuje aranže a občas vytvoří i vlastní melodii, případně napíše nějaký postřeh do Folktime .

Hudební vzory: New Christy Minstrels, Seekers, Osborne Brothers, Seldom Scene, J. Cash, M. Haggard, textařskými vzory jsou J. Vyčítal (hlavně starší tvorba), Z. Svěrák a Z. Rytíř.

Má rád: Svou ženu a svou celou rodinu včetně několika rodinných koček, Járu Cimrmana, komedie s Jackie Chanem.

Nemá rád: Když je někdo ještě línější než on sám. Kromě toho nesnáší nadutost (zvláště kombinaci nadutost a dutost), naprostou většinu televizních seriálů, knedlo-vepřo-zelo a slovo "sandále". Na zkouškách nemá rád ladění (hlavně proto, že nemá hudební sluch).

Umělecký cíl: stát se velkou hvězdou a mít dlouhotrvající potlesk. Jen během takového potlesku by totiž byl schopen přehodit nástroj, nasadit kapodastr, sundat kapodastr atd. a doladit k Ivošově spokojenosti, aniž by vznikaly další prostoje.